Ekstrakt z winorośli właściwej – właściwości kosmetyczne

Życie człowieka wywiera wpływ na otaczające go środowisko naturalne, a przyroda zaznacza swoją obecność w każdym przejawie ludzkiej egzystencji. Zależności są obustronne, jednak negatywnymi konsekwencjami podejmowanych działań obarczona zostaje zwłaszcza planeta. Odpowiedź na jej pogarszającą się kondycję stanowi wzrastająca świadomość ekologiczna. Właśnie dlatego coraz więcej osób zaniepokojonych wspomnianymi relacjami decyduje się na życie w duchu eko. Oprócz segregacji odpadów, recyklingu, ograniczenia konsumpcjonizmu i rozsądnego korzystania z zasobów wodnych, dobrym wyborem jest wykorzystywanie wyłącznie naturalnych składników w kosmetykach, mające na celu mniejsze obciążanie najbliższego otoczenia. Godny uwagi komponent organicznych produktów do pielęgnacji to ekstrakt z winorośli właściwej. Czym jest? Jakie ma właściwości kosmetyczne? Gdzie znajduje zastosowanie? Jakich efektów można spodziewać się, używając kosmetyków zawierające go w składzie? Aby uzyskać odpowiedzi na niniejsze pytania, warto czytać dalej!

czytaj całość »
Ekstrakt z jagód goji – właściwości kosmetyczne

W dobie wzrastającej świadomości ekologicznej coraz więcej osób odnajduje sens życia w zgodzie z naturą. Przejawia się to głównie w świadomym wyborze żywności oraz kosmetyków, które są organiczne, a tym samym bezpieczne dla człowieka, zwierząt i środowiska. Nie bez znaczenia pozostaje również maksymalne ograniczenie konsumpcjonizmu, a więc stawianie wyłącznie na towary, które rzeczywiście są potrzebne, a rozwiązania rozważne. Osoby, dla których dbanie o planetę jest nie tylko modnym hasłem, ale naczelną wartością, poszukują godnych uwagi produktów roślinnych, których obecność w składzie kosmetyków mogłaby pozytywnie wpływać na efekty stosowania, a tym samym zachęcała do regularnych rytuałów pielęgnacyjnych. Jednym z tak zwanych superfoodów czy superowoców, wykorzystywanym również w kosmetyce, są jagody goji, a dokładniej pozyskiwany z ich owoców ekstrakt. Jakie przypisuje się mu właściwości? Gdzie znajduje swoje zastosowanie? Jakich efektów można oczekiwać, stosując kosmetyki zawierające w składzie ekstrakt z owoców goji? Zachęcamy do lektury wpisu, w którym przybliżamy właściwości tej wyjątkowej rośliny!

czytaj całość »
Ekstrakt z jagód acai – właściwości kosmetyczne

Zastanawiasz się, co to jest acai i jakie są właściwości jagód? Dlaczego owoce są stosowane w produktach kosmetycznych i jakie efekty możesz osiągnąć dzięki ich użyciu? Przeczytaj ten wpis, aby zgłębić wiedzę na ten temat i dowiedzieć się czegoś nowego!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium